Türkçe
Home  
About Us
Products
References
Service
Online E-Mail
Click for detailed contact info
See our Communauté Européenne (European Community) certificate

 Basında Bayursan

CE İşaretli ürünleriyle öncü Bayursan Vinç Sanayi
KobiEfor, Mayıs 2005

Bayursan Vinç Sanayi, 1992’de başlayan Ar-Ge çalışmalarını sürdürüyor. Bayursan Vinç Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Bayur, bu çalışmalar çerçevesinde 7 adet marka, patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım tescili aldıklarını belirtiyor. CE Belgesi’ni 2004’te alan Bayursan Vinç, AB’ye uyum çerçevesinde vinç sektörüne öncülük edenlerden. Bayursan Vinç Sanayi’nin Klas-Royal serisi CE Sertifikalı tescilli marka Monoray Vinçleri ve Gezer Köprü Vinçleri’nde geliştirilmiş halat klavuzu ve limit mekanizması bulunuyor. Bayursan Vinç’in Ar-Ge çalışmaları sonucu ürünlerine kazandırdığı patentler arasında, güvenli bir halat klavuzlaması sağlayan TR 2001-00398 L Patent No’lu, yandan askılı Monoray Vinçler’de yeni ayar ve denge tertibatını sağlayan TR 2001-00400 Y Patent No’lu, serbest düşüme geçen bir yükün havada tutulması için otoblokaj (opsiyonel) sisteme sahip TR 2002-01824 Y Patent No’lu, yük emniyeti açısından özel avantaj sağlayan TR 2002-02120 Y Patent No’lu patentler bulunuyor. Nevzat Bayur buluşlarının bir kısmını CR Klas-Royal Vinçleri’ne akuple ettiklerini bazı uygulamalarının ise opsiyonel olduğunu söylüyor....

 

Bayursan AR-GE'yle Farklılaşıyor
Dünya Gazetesi, 21 Şubat 2005

Yaptığı AR-GE çalışmalarıyla sektörün önemli firmaları arasında yer alan Bayursan, 1992 yılından günümüze kadar AR-GE çalışmalarını devam ettirdi. 2004 yılında CE belgesi alan Bayursan, yaptığı AR-GE çalışmaları neticesinde, yedi adet marka, patent, faydalı model ve faydalı tasarım tescil ettirdi. Firma üç ürününü daha tescil ettirmeyi hedefliyor.

Tescil ettirdikleri patentler hakkında bilgi veren Bayursan Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Bayur, monoray ve gezer köprü vinçlerinde geliştirilmiş halat kılavuzu ve limit mekanizması konusunu tescil ettirerek patentini aldıklarını söyledi. Bu özellik sayesinde vinçlerin güvenli bir halat kılavuzlamasını ve halatın tambur kanalına tutulmasını sağladıklarını bildirdi...

 

Bayursan Makina Sanayi Kalitesinden ödün Vermiyor
Dünya Gazetesi, 28 Temmuz 2004

Bayursan Makina Sanayi Kalitesinden Ödün Vermiyor. Dünya Gazetesi, 28 Temmuz 2004

Bayursan: Vinçte Ar-Ge Denince
KobiEfor, Nisan 2004

Kaldırma makinelerinde uzman olan Bayursan, şimdiye kadar çeşitli tonajlarda 10 binin üzerinde vinç üretim ve montajı gerçekleştirdi. Bayursan Makina Yönetim Kurulu Başkanı Macit Nevzat Bayur, çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:

Bizi diğer vinç imalatçılarından ayıran nokta, 10 yıldır yaptığımız Ar-Ge çalışmaları ve aldığımız çok sayıda patenttir. Bugün 10 civarında patent ve endüstriyel tasarımımız olup, çalışmalarımız devam etmektedir. Klas Royal serisi olarak markalanan bu makinelerin yaratıcısı çalışanlarımızdır. Yeni ürün patentlerimiz otoblokaj fren ile, halat kopması hariç mekaniğin veya elektriğin neden olacağı yüklü kanca düşmelerinin önüne geçiyoruz. Bu mekanizmanın prototipi tamamlandı, yakında vinçlerimizde opsiyonel olarak uygulanacaktır. Dileğimiz, tüm vinççilerin benzer çalışmalar yapmalarıdır.

 

Vinç Denince Nelere Dikkat Edilmeli?
MetalMakina, Kasım-Aralık 2003

Vinç Denince Nelere Dikkat Edilmeli? MetalMakina, Kasim-Aralik 2003

 

Bayursan'dan Ar-Ge çalışmaları ve Patentler
KobiEfor, Kasım 2002

Bayursan'dan Ar-Ge Çalismalari ve Patentler. KobiEfor, Kasim 2002

 

Türkiye Genelinde Vinç Sektörü ve Bayursan'ın Konumu
Material Handling, Ekim-Kasım 2001

Türkiye Genelinde Vinç Sektörü ve Bayursan'in Konumu. Material Handling, Ekim-Kasim 2001

 

 

 

Back

   
    
Webmasterwww.bayursan.com.tr
Designed by Ender CIKIS - 2006